Personer med emneord «Gender»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Harriet Bjerrum Nielsen Nielsen, Harriet Bjerrum Professor Emerita +47-22858942 +47-92667801 h.b.nielsen@stk.uio.no Gender, Gender equality, Gender socialisation, Generations, School, Children, Girls, Boys, Youth, Identity, Subjectivity, Psychoanalytic theory, Psychosocial perspectives, Social change, Modernity, China
Bilde av Maria Louise Hansen Hansen, Maria Louise Doctoral Research Fellow 22858946 maria.hansen@stk.uio.no Sexuality, Gender, Consent, Rape, Youth
Bilde av Beatrice Halsaa Halsaa, Beatrice Professor Emerita +47-22858976 beatrice.halsaa@stk.uio.no Social Science, Citizenship, Feminist theory, Women’s movements, Gender, Equality, Ethnicity, Multiculturalism
Bilde av Reinert Vikjord Skumsnes Skumsnes, Reinert Vikjord Postdoctoral Fellow +47 22858742 r.v.skumsnes@stk.uio.no Body, Sex, Gender, Family, Egyptology, History, Feminist theory, Anthropological theory
Bilde av Sara Elisabeth Sellevold Orning Orning, Sara Elisabeth Sellevold Senior Lecturer s.e.s.orning@stk.uio.no Feminist theory, Gender, Bodies, Equality, History, Health, Literature, Film, Disabilities
Bilde av Ulla-Britt Lilleaas Lilleaas, Ulla-Britt Research Fellow +47-22858979 +47-92038367 u.b.lilleaas@stk.uio.no Sociology, Bodies, Masculinities, Gender, Gender equality, Health
Bilde av Vilde Andrea Pettersen Pettersen, Vilde Andrea Stipendiat +47 22858932 v.a.pettersen@stk.uio.no Feminism, Anarchism, Emma Goldman, Political philosophy, Gender
Bilde av Camilla Vislie Vislie, Camilla Doctoral Research Fellow +47 22858903 camilla.vislie@stk.uio.no Gender, Sexualities, Youth, Subjectivity, Rape
Bilde av Jorunn Økland Økland, Jorunn Professor +47-93442088 jorunn.okland@stk.uio.no Gender, Feminism, Critique of religion, New Testament Studies, Ancient Religion and Culture, Canon Canonicity and Canonization
Bilde av Øystein Gullvåg Holter Holter, Øystein Gullvåg Professor Emeritus oystein@ogholter.no Sociology, Gender, Men, Masculinities, Equality, Democratization
Bilde av Tone Irene Brekke Brekke, Tone Irene Postdoctoral Fellow +47 22858743 +47 97619631 t.i.brekke@stk.uio.no Romanticism, Literature, Feminist theory, Gender, Critical theory
Bilde av Rebecca Lund Lund, Rebecca Postdoctoral Fellow rebecca.lund@stk.uio.no Gender, Knowledge, Epistemic Injustice, Academia, Class, Institutional Ethnography, Feminist theory, Intersectionality
Bilde av Kristin Engh Førde Førde, Kristin Engh Postdoctoral Fellow +47-22858744 k.e.forde@stk.uio.no Gender, Fertility, Reproduction, Kinship, Family, Extremism